SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

16 czerwca 2023 roku uczniowie klas: I, II i IV zostali zaproszeni przez panią Dyrektor Danutę Jabłońską do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu.

Uczniowie mieli przyjemność osobiście poznać jedną z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci – panią Renatę Piątkowską. Jest ona laureatką wielu nagród, m.in. Orderu Uśmiechu i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Pani Renata Piątkowska opowiedziała młodym słuchaczom o swoich książkach, przedstawiła bohaterów fantastycznych, a nieraz autentycznych historii. Następnie fragmenty książek pisarki zostały w niezwykle oryginalny sposób zaprezentowane przez lektorkę – panią Elżbietę Malwinę Kożurno.

Po części artystycznej uczniowie mogli zakupić książki pani Renaty Piątkowskiej oraz zdobyć jej autograf z dedykacją.

Spotkanie należało do bardzo udanych. Na każdej twarzy dziecka pojawił się uśmiech, co dowodzi, że książka nie zamierza się poddać i wciąż walczy o uwagę młodego czytelnika XXI wieku.