Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3 – Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.
W ramach Programu dla przedszkola zakupiono nowe pozycje z literatury dziecięcej za kwotę 1875,00 zł. Pozwoliło to stworzyć atrakcyjny kącik biblioteczny umożliwiający pogłębianie wiedzy dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i organizowanie ciekawych zabaw tematycznych.
Do wyremontowanej biblioteki szkolnej zakupiono cztery nowe regały na książki oraz uwspółcześniono jej funkcjonowanie. Ponadto został wzbogacony księgozbiór o 193 pozycje za 2600 zł. Zakupiono lektury dla klas młodszych i starszych oraz nowości wydawnicze, a także książki o tematyce historycznej. Na półkach pojawiły się takie egzemplarze jak: „Asiunia”, „Ale historia… Mamy niepodległość!”, „Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza”, „Irenka dziewczynka z Wilna”, „Topsy i Lupus”, „Pościg za czarną hondą”, „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu”, itd.