Konkurs na 540 urodziny Strumienia

Wielkie emocje, zacięta rywalizacja i świetna atmosfera panowały w Drogomyślu, gdzie odbyła się już 6 edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej oraz o Gminie Strumień. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „540 urodziny Strumienia”. 

3-osobowe zespoły reprezentujące wszystkie szkoły z terenu gminy Strumień miały za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące Strumienia i sołectw gminy Strumień oraz zrealizowanych projektów unijnych. Na uczniów czekały również ciekawe konkurencje sportowe. Oprócz wiedzy ogólnej jury oceniało wcześniej wykonane przez drużyny leporello poświęcone poszczególnym sołectwom. Pod uwagę brana była pomysłowość, zasób umieszczonych informacji i ciekawostek oraz estetyka pracy. 

Ogłoszenie wyników po pełnej przyjaznej atmosfery rywalizacji wzbudziło wiele emocji, ostatecznie jury w składzie: Anna Majerek, Ewa Raszka, Renata Lach zdecydowało, że zwycięską drużyną zostanie reprezentacja szkoły w  Pruchnej, II miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu, a III miejsce przypadło szkole w Drogomyślu. 

Konkurs organizowany jest od 2015 roku przy współpracy szkół i Gminy Strumień. W tym roku nad pomysłem i przygotowaniem konkurencji czuwał Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła uczestnikom Zastępca Burmistrza Strumienia Magdalena Suchanek-Kowalska. Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Strumieniu. 

Działania konkursowe wymagały zaangażowania wielu nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły i kolejny raz udowodniły, że w gminie Strumień panuje atmosfera twórczej pracy. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny projekt.